ĮTEIKTA RAPOLIONIO PREMIJA

Gegužės 13–ąją dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje ypatinga šventė - Stanislovo Rapolionio premijos įteikimo ceremonija. Diena pasirinkta neatsitiktinai: 1545 m. gegužės 13-ąją mirė mūsų krašto šviesuolis, lietuvių raštijos pradininkas Stanislovas Rapolionis (gimimo data nėra tiksliai žinoma). Premijos tikslas – skatintimokytojų, kultūros ir meno veikėjų literatūrinę veiklą, tautinįugdymą, Pietryčių Lietuvos istorinės praeities studijavimą. Šiemet premija įteikta jau 12-ąjį kartą.
Į šventę atvyko gausus būrys garbingų svečių: švietimo draugijos ,,Rytas” pirmininkas A.Masaitis, Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos nariai bei pirmininkas D.Balčiauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus nariai ir pirmininkė A.Armalė, Vilniaus vokiečių bendrijos pirmininkas E.Peteraitis, „Vorutos“ laikraščio steigėjas, leidėjas ir vyr.redaktorius Juozas Vercinkevičius ir kiti. Visi jie nuoširdžiai sveikino šių metų Stanislovo Rapolionio premijos laureatę Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos valdybos narę, žurnalistę bei rašytoją, profesionalią gidę, populiarinančią Šalčininkų kraštą, A.Arlauskienę. Buvo prisiminti A.Arlauskienės nuopelnai Pietryčių Lietuvai, pristatytos jos knygos (2014m. išleista knyga „Povilas Ksaveras Bžostovskis. Paulavos respublika“, 2016 m. - „Jašiūnų dvaras - kultūros židinys“ ir kt). Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas D.Balčiauskas, sveikindamas laureatę, sakė : „Šlovė šiam kraštui ir jo žmonėms, šlovė šiai mokyklai, kuri nešioja Stanislovo Rapolionio vardą. Tęsdama mūsų tautos didžiavyrių darbus, A.Arlauskienė tikrai nusipelnė šios premijos”. Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkė A.Armalė pasidžiaugė, jog iš Žemaitijos kilusi žurnalistė išties daug nuveikė dirbdama Pietryčių Lietuvoje.
Stanislovo Rapolionio premijos laureatę sveikino Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktorė D.Zuzo, gimnazijos folkloro ansamblis “Versekėlė”, kiti gimnazistai.
A.Arlauskienė dėkojo už jos darbų pripažinimą ir pasidžiaugė, jog šis apdovanojimas – didelė garbė. Linkėdama visiems prasmingų ir gražių darbų, sakė, jog: „Darbštumas – sparnai, kurie gali pakelti nuo žemės ir nunešti toli toli, didelių darbų link”.

Eglė Kiriuškinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

{rapolionis_2016}