POEZIJOS PAMOKA

Balandžio 28 d. mūsų gimnazijos aktų salėje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Dūžtančių formų pasaulyje“ su Respublikos skaitovų konkursų laureatu aktoriumi Alvydu Brunalu. Pamokoje, skirtoje V.Mačernio kūrybai, dalyvavo abiejų Eišiškių gimnazijų aukštesniųjų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojai. Aktorius susirinkusiems pasakojo apie Vytauto Mačernio - jauniausio literatūros klasiko, naujosios lietuvių poezijos pradininko, vieno pačių reikšmingiausių savo kartos poetų - gyvenimą, šeimą, santykius su motina, senole. Priminė poeto žūties aplinkybes Antrojo pasaulinio karo metu. Didžioji pamokos dalis buvo skirta V.Mačernio poezijos skaitymui.
„Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviesti. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą. Ir ką aš padarysiu, jei mano žibintas silpnai šviečia“, - šiais V.Mačernio žodžiais netradicinę pamoką baigė aktorius Alvydas Brunalas.
Šių metų birželio 5 diena – 95-osios poeto gimimo metinės.

Eglė Kiriuškinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

{macernis}