Aktualijos

VAIKYSTES SPALVOS 2016

Jau penktąjį pavasarį Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos aktų salėje rinkosi geriausieji mūsų rajono mokyklų pradinių klasių skaitovai. Tradiciniu tapusiame konkurse „Vaikystės spalvos“ šiemet dalyvavo 30 pradinukų iš Šalčininkų r. Jano Sniadeckio, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio, Eišiškių, Eišiškių Stanislovo Rapolionio, Butrimonių Anos Krepštul, Kalesninkų Liudviko Narbuto, Baltosio Vokės „Šilo“, Jašiūnų „Aušros“, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijų, Pabarės pagrindinės mokyklos.
Renginį pradėjo Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos Jaunučių choras (vad.L.Razmyslovičienė). Jų linksmosios dainelės įkvėpė mažuosius skaitovus drąsos, pakėlė nuotaiką ir nuteikė smagiam darbui. Kiekvienas pradinukas buvo pasirengęs atmintinai skaityti du pasirinkto žanro (poezijos arba prozos) skirtingos nuotaikos kūrinius ar jų ištraukas . Buvo siūloma kurti ir literatūrines kompozicijas (naudoti muzikinį foną, dekoracijas). Skaitovus ruošė pradinių klasių arba kalbų mokytojai. Tema – Vaikystė.
Skaitovus vertino komisija: pirmininkė - Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktorė D.Zuzo, nariai: Eišiškių gimnazijos neformaliojo ugdymo pedagogė M.Juchnevič, Eišiškių miesto bibliotekos vaikų skyriaus vedėja R.Dovsevičienė, Eišiškių lopšelio – darželio „Žiburėlis“ auklėtoja A.Voiničienė, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė B.Lukaševičienė. Šiemet konkurse dalyvavo gana gausus puikių skaitovų būrys, todėl vertinimo komisijai išties buvo nelengva. 1-2 klasių mokinių tarpe I vietą užėmė Gabrielė Keršytė, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 1b kl. mokinė, (mokyt. V.Voronovič), II vietą – Elzė Staniulytė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 1a kl. mokinė (mokyt.J.Ališauskienė), III vietą – Kristupas Česokas, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 2b kl. mokinys, (mokyt. E.Leveckienė).
3-4 klasių mokinių tarpe I vieta teko Valerijai Svorobovič, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 4a kl. mokinei (mokyt. E.Dzvinelienė), II vieta – Kornelijai Dambrauskaitei, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 4a kl. mokinei (mokyt. E.Dzvinelienė), III vieta – Kotrynai Sobolevskajai, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 4 kl. mokinei (mokyt. L.Talmontienė).
Visi dalyviai apdovanoti Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos diplomais ir padėkos raštais. Kiekvienam teko ir graži dovana – knyga.
Dėkojame visiems pradinukams bei jų mokytojams, vertinimo komisijai. Už pagalbą ir finansinę paramą organizuojant konkursą nuoširdžiai dėkojame Šalčininkų r. savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriui bei ūkininkui G.Zuzo.
Tikimės, jog kitą pavasarį Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija ir vėl sulauks tokio gražaus būrio mažųjų skaitovų.

Eglė Kiriuškinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

{vaikyste_2016}