Aktualijos

ETIKOS PAMOKA KITAIP...

   Šiais mokslo metais III G klasės gimnazistai  etikos pamokų metu mokosi šeimos etikos. Tai temos apie įvairiapusį šeimos gyvenimą – nuo dviejų mylinčių žmonių noro eiti bendru gyvenimo keliu, vaikų atsiradimo, auklėjimo iki labai įvairiapusių tarpusavio santykių. Pamokos, kurioje diskutavome  apie įvaikinimą metu, mokiniai labai susigraudino ir pasiūlė aplankyti vaikų globos namus, nuvežti dovanėlių. Gimnazijoje  paskelbėme Gerumo akciją. Labai malonu, kad atsiliepė visa gimnazijos bendruomenė. Aukojo daug žaisliukų, knygučių, dėlionių, piešimo priemonių, drabužėlių. Šių dovanų buvo tiek daug, kad jas rūšiavome ir vyniojome dvi dienas.

   Sausio 12 dieną su virpuliu širdyje ir dovanomis rankose išvykome į Šalčininkų vaikų globos namus. Mus maloniai sutiko direktoriaus pavaduotoja Irina Sobašek ir papasakojo apie vaikų kelią į šiuos namus, pavedžiojo po gyvenamus, šeimynų poilsio kambarius. Labai graudu buvo kūdikių kambaryje... Vos vienerių sulaukęs vaikutis tiesė rankutes prašydamas, kad paimtume ant rankų, šypsojosi visiems...

   Mūsų viešnagė baigėsi salėje, kur po Naujametine eglute sudėjome dovanas, kad grįžę iš mokyklos vaikai rastų jas ir dar kartą gyvenime pasidžiaugtų ir pagalvotų, jog jie kažkam rūpi. Jų vardu už dovanas karštai padėkojo direktoriaus pavaduotoja.

   Iš Šalčininkų vaikų globos namų užsukome į Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus Jaunimo įdarbinimo centrą. Jo vadovė Anastasija labai patraukliai papasakojo vienuoliktokams, kaip jie turi rūpintis savo ateitimi, kokios jų galimybės įsigyti profesiją bei įsidarbinti. Ji papasakojo apie draudimo sąlygas bei terminus, iki kurių mokiniai yra apdrausti ir kur turėtų kreiptis draudimo terminui pasibaigus. Pamokos trukmės susitikimas prabėgo akimirksniu ir mes patenkinti bei pilni naujų įspūdžių patraukėme namo...

                                  

___________________________

Įrašo autorius:
Liudmila Jurgelevičienė
istorijos mokytoja