ERASMUS PLUS PROJEKTAS „MYLĖK KIEKVIENĄ LAŠĄ“ (“LOVE EVERY DROP”) TĘSIASI

Aktyvi projektinė veikla – puiki galimybė tobulinti ugdymo procesą, plėtoti dalykines bei bendrąsias mokinių kompetencijas, praplėsti kultūrinį akiratį, pasidomėti užsienio mokyklų patirtimi bei iniciatyvomis. Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvauja tarptautinėje projektinėje veikloje.

Gegužės 21-25d. Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko Erasmus Plus projekto „Mylėk kiekvieną lašą“ (“Love Every Drop”) partnerių – slovakų, vengrų, turkų, lietuvių – antrasis mokytojų susitikimas. Tikslas – aptarti nuveiktus darbus, pasidalinti patirtimi bei įspūdžiais vykdant projekto veiklas, aptarti būsimojo susitikimo Turkijoje detales. Daug dėmesio buvo skirta projekto veiklų viešinimui virtualioje erdvėje, pasiskirstyta darbais. Mokytojai lankėsi Forte de Casa mokykloje, susipažino su Portugalijos švietimo sistema, mokyklos bendruomene, dalijosi patirtimi.

Turėjome galimybę pažinti Lisabonos kultūrinį – istorinį paveldą. Aplankėme gražiausias Lisabonos vietas. Didelį įspūdį paliko rūmų aikštė, dabar vadinama Praça do Comércio. Aikštės viduryje monumentas, skirtas Lisabonos karaliui José I, šiaurinėje pusėje – istorinių asmenybių figūromis puošta triumfo arka. Neįtikėtinas statinys, atkurtas po 1775 m. žemės drebėjimo.

Aplankėme ir šv. Jeronimo vienuolyną. Tai Lisabonos įžymybė, kurią drąsiai galima vadinti miesto vizitine kortele bei Portugalijos simboliu. Mintis pastatyti vienuolyną ir bažnyčią kilo karaliui Manueliui I. Projektavimo ir statybos darbai prasidėjo iš karto po to, kai sėkmingai atradęs kelią į Indiją, grįžo portugalų keliautojas Vaska da Gama. Milžiniško pastato statybos darbai pradėti 1502 metais ir truko beveik šimtmetį.

Pamatėme ir Belemo bokštą, kuris kadaise išlydėdavo į nuotykių ir pavojų kupinas keliones portugalų atradėjus, būtent čia savo kelionę į Indiją pradėjo ir Vasco da Gama.

Vykdomo projekto “Love Every Drop” veiklos susijusios su vandeniu. Todėl susitikimo organizatoriai susipažino su Lisabonos vandens tiekimo sistema - aplankėme vieną svarbiausių objektų - Aquas Livres akveduką. Tai svarbi Lisabonos vandens sistemos dalis, pastatyta 1731 metais ir atlaikiusi XVIII amžiuje vykusį žemės drebėjimą.

Aplankėme Lisabonos okeanariumą. Puikus pastatas ir jo gyventojai. Oceanario de Lisboa yra antras pagal dydį pasaulyje okeanariumas. Įsikūręs 20 tūkstančių kvadratinių metrų plote, turi 30 akvariumų, kuriuose yra 7,5 milijonų litrų vandens, jame gyvena 500 skirtingų rūšių 8000 gyventojų.

Grožėjomės Atlanto vandenyno bangomis ir spalvomis, įspūdinga pakrante. Braidėme gana šaltame vandenyje...

Smagu, jog mūsų gimnazijoje vykdomi tarptautiniai projektai. Linkime sėkmės kitose projekto “Love Every Drop” veiklose ir naujų  idėjų projekto iniciatorei ir vadovei anglų kalbos mokytojai Emilijai Zuzienei.

Eglė Kiriuškinienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui