SOCIALINIŲ MOKSLŲ SAVAITĖ

Gegužės 7–11 dienomis gimnazijoje vyko socialinių mokslų savaitė. Ją organizavo  istorijos mokytoja L.Jurgelevičienė, tikybos mokytoja A.Leuto, gimnazijos psichologė R.Česokienė ir geografijos mokytoja T.Sidorovič.

Pirmadienį, per 6 pamoką, aktų salėje 5-8 klasių mokiniams buvo pristatytas tiriamasis darbas „Eišiškių miestas anksčiau ir dabar nuotraukose“ , kurį parengė  istorijos mokytoja metodininkė L.Jurgelevičienė su 6-8 klasių mokiniais, Jaunųjų muziejininkų būrelio nariais.  Mokiniams buvo labai įdomu pamatyti kai kurias Eišiškių vietas, kurios anksčiau atrodė visiškai kitaip nei dabar. Po peržiūros mokiniai ir mokytojai diskutavo, uždavė mokytojoms daug klausimų,  ypač aktyvūs buvo 5 klasės mokiniai.

Antradienį, per 4-5 pamokas, vyko viktorina „100 klausimų apie Lietuvą“,  skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Viktorinos metu mokiniai turėjo galimybę prisiminti įžymiausias šimtmečio Lietuvos istorijos asmenybes bei jų nuopelnus, virtualiai pakeliauti po Lietuvą, prisiminti Lietuvos architektūros pastatus. Peržiūrėjo dar kartą filmą „Neregėta Lietuva“ ir atliko užduotis.

Trečiadienį visoje Lietuvoje vyko Europos egzaminas, kuriame dalyvavo 8, I-IIIG klasių mokiniai. Daugiausiai taškų surinko R.Sobolevskij ir A. Zdončikas, IIIG kl. gimnazistai.

Ketvirtadienį 4 pamokos metu aktų salėje vyko renginys „Lietuva - Marijos žemėje“, kurį organizavo tikybos mokytoja A.Leuto. 8 klasės mokiniai skaitė ištraukas apie Mariją, pristatė šventas vietas Lietuvoje. 4 – 6 klasių mokiniai paruošė piešinių  parodą „Litanija šventosios Mergelės“.

Penktadienį gimnazijos psichologė R.Česokienė, 4b, 2, 8, Ib klasėse diskutavo apie etikos ir tikybos sąsajas, o 3 klasės mokiniai vyko į ekskursiją į Trakus Šv. Mergelės Marijos 300-osioms karūnavimo metinėms paminėti.

Tatjana Sidorovič-Bartaševič
Geografijos ir istorijos mokytoja