Aktualijos

TIRIAME VERSEKOS VANDENĮ

    Lapkričio 28 dienos popietę Erasmus+ “Love Every Drop“ projekte dalyvaujantys mokiniai ir mokytojos Emilija Zuziene ir Teresa Beržanska išvykome prie Versekos atlikti vandens tyrimą. Atvykę prie upės turėjome nustatyti, ar vandenyje matosi šiukšlių ar benzino plėvelė, ar vanduo turi kvapą, ar pakrantėse nėra putų, kokia vandens spalva ir temperatūra. Bet atvykę vėlyvą lapkričio dieną pamatėme, kad vanduo jau užšalęs... Dėl to mes tiksliai negalėjome nustatyti, ar vandenyje yra šiukšlių, benzino plėvelių ir putų pakrantėje. Todėl paėmėme vandens mėginius ir parvykome atgal į gimnaziją. Nusprendėme atlikti tyrimus: nustatyti vandens spalvą, rūgštingumą ir nitratų kiekį. Nustatėme, kad vanduo yra skaidrus, rūgštingumas neviršija normos, (o tai yra 7 ph) ir nitratų kiekis atitinka normas. Remdamiesi tokiais rezultatais padarėme išvadą, kad Versekos vanduo yra švarus.

    Džiaugiamės, jog upės Versekos, kurioje karštomis vasaros dienomis galime atsigaivinti ir smagiai praleisti laiką su draugais, vanduo yra švarius. Tokį patį tyrimą dar pakartosime vėlyvą pavasarį.

Simona Krivanosaitė, 7 klasės mokinė