Aktualijos

TARPTAUTINIS PROJEKTAS „KOL GYVENI, TOL IR MOKAISI“

    Prieš keletą metų Vilniaus universiteto anglų kalbos dėstytojai R.Bačiulienei kilo mintis palyginti įvairių kalbų patarles ir pasiūlyti jas iliustruoti skirtingų šalių vaikams. Taip ir prasidėjo tarptautinis projektas „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Šiame projekte dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Viename iš projekto etapų dalyvavo mokiniai iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos, kurie iliustravo patarles.

     Vasario 8 dieną (penktadienį) VU bibliotekos galerijoje vyko patarlių rinktinės „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn“  (leidykla „Pamėginčius“, Vilnius) pristatymas ir tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių parodos atidarymas. Į renginį buvome pakviesti ir mes.

     Rinktinę sudaro daugiau nei 150 rusų patarlių ir tiek pat atitikmenų anglų kalba. Knygoje yra ir mūsų mokinių piešiniai. Smagu paimti į rankas dar tipografiniais dažais kvepiančią knygą ir dar smagiau surasti joje savo piešinį.

     Jau išleisti keturi dvikalbiai patarlių žodynai: lietuvių-anglų, lietuvių-rusų, lietuvių-vokiečių ir rusų-anglų.

     Šis projektas – puikus tarpkultūrinio bendradarbiavimo pavyzdys.

___________________________

Įrašo autorius:
Jadvyga Sinkevič
Muzikos ir dailės mokytoja