Aktualijos

„MES PRISIMENAME...“

     Holokaustas. Šis žodis siejamas su žydų tautos sunaikinimu Antrojo pasaulinio karo metais. Žydų tautybės žmones žudė mirties stovyklose. Didžiausia jų – Aušvico II – Birkenau. Šių metų sausio 27 dieną sukako 75-eri metai, kai šios stovyklos kaliniai buvo išgelbėti nuo mirties dujų kamerose ir krematoriumuose. Viso pasaulio visuomenė minėjo šią dieną pilietine akcija „Mes prisimename“ (We remember).

     Mūsų gimnazijos bendruomenė prisijungė prie šios akcijos. Sausio 27–ąją 2a ir IIG klasių mokiniai kartu su gimnazijos direktore D.Zuzo, mokytojomis E.Leveckiene, J.Sinkevič, L.Jurgelevičiene Holokaustą minėjo Eišiškių vyrų žydų aukų kapinėse. Į kapines nunešėme  akmenukus ir žvakes. Akcijoje „Mes prisimename“ (We remember) dalyvavo ir Šalčininkų r. mero pavaduotoja B.Petkevič bei Eišiškių miesto seniūno pavaduotojas V.Sliževski.

___________________________

Įrašo autorius:
Liudmila Jurgelevičienė
istorijos mokytoja