Aktualijos

STARTAVO PREVENCINĖ PROGRAMA „GYVAI“

     Šalčininkų r. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje nuo sausio 27 dienos pradėta įgyvendinti  prevencinė programa „Gyvai“. Programoje dalyvauja 24  7 klasės mokiniai.

   Programa „Gyvai“ - tabako, alkoholio ir narkotikų vartojimo prevencijos programa, skirta 12-14 metų paaugliams. Ji remiasi visapusišku socialinės įtakos modeliu. „Gyvai“ buvo sukurta, sėkmingai įgyvendinta ir įvertinta septyniose Europos šalyse: Belgijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Italijoje, Austrijoje ir Švedijoje. Programa remiasi Visapusiškos socialinės įtakos modeliu: interaktyvumu, gyvenimo įgūdžių ir normatyvinių įsitikinimų integracija. Visą programos kursą  sudaro 14 dalių, kurių struktūra leidžia jas įgyvendinti pamokose. Daugiausia dėmesio skiriama tabako, alkoholio ir keleto kitų narkotikų vartojimo prevencijai.

   Mokiniai veiklų metu bus skatinami kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, priimti sprendimus, veiksmingai ir šiltai bendrauti, pažinti save, valdyti savo emocijas ir pasisemti žinių apie psichiką veikiančias aktyviąsias medžiagas. Mokiniai jau dalyvavo dviejose pamokose „Šuolis į gyvąsias pamokas“, „Būti ar nebūti?“, kur sudarė ir pasirašė klasės sutartį, susipažino su programa.

    Tikiuosi veiksmingo ir nuoširdaus 7 klasės mokinių dalyvavimo programoje „GYVAI“!

___________________________

Įrašo autorius:
Tatjana Babkina
Socialinė pedagogė