Aktualijos

AR SAUGU MAUDYTIS EIŠIŠKIŲ MIESTELIO „BASEIKOJE“?

    Atėjus vasaros šilumai, visi traukia pailsėti prie vandens telkinių. Eišiškių miestelis turi savo mažą vandens telkinuką – vietinių vadinamą „baseika“. Bet ar saugu čia maudytis? Netradicinės pamokos metu, nusprendėme tai patikrinti su 7-tos klasės mokiniais ir atlikome vandens būklės tyrimą. Matavome vandens temperatūrą,  pH,  nitritų ir nitratų kiekį bei vandens drumstumą. Tyrėme dumblo rūšinę įvairovę, ieškojome vandens bioindikatorių. Radome: laumžirgių lervų, apsiuvos lervų, ovalinių geldučių, geltonkraštę dusią, uodų lervų, tubifeksų. Stebėdami  pro mikroskopą, radome titnagdumblių bei šoniplaukių.

     Pagal bioindikatorių rūšinę įvairovę, nustatėme, kad Eišiškių „baseikos“ vanduo yra geros būklės.

Maudytis GALIMA!!!

___________________________

Įrašo autorius:
Teresa Beržanska
biologijos mokytoja