Aktualijos

DISLEKSIJOS PAŽINIMO SAVAITĖ „GO RED“

     Disleksijos pažinimo savaitė „Go Red“ – iniciatyva, kuri prasidėjo 2015 m. Australijoje, išpopuliarėjo visame pasaulyje ir jau kasmet tradiciškai organizuojama pirmąją spalio mėnesio savaitę. Šiais mokslo metais spalio 4-10 d. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija jungėsi prie pasaulinės iniciatyvos „Go RED for Dyslexia“. Iniciatyvos tikslas - nuginkluoti raudoną spalvą, išryškinančią klaidas mokykloje, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus sprendimus vaikų lavinimo procese. Logopedė Olga Kaziukevičienė paruošė stendą, kuriuo pristatė, kas būdinga disleksijos sutrikimą turintiems vaikams Spalio 4 d. kvietė gimnazijos 5-8 klasių mokinius kartu su klasės vadovais rengtis raudonos spalvos drabužiais ir taip išreikšti palaikymą tiems, kuriems kyla sunkumų skaitant ir rašant.

     Visą savaitę vyko įvairios veiklos. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo  projekte - konkurse ,,Gyvenimas Ne Tik tekstas“ . Kartu su mokytojais peržiūrėjo ir aptarė filmą ,, Mical“. Mokiniai pabandė suprasti vaiko, turinčio disleksijos sutrikimų, sunkumus ir stiprybes. Dailės pamokų metu piešė piešinius tema „Raidė kaip išraiška“ , kuriuose kaip kompozicijos elementai dominavo raidės. Iš visų darbų komisijos balsų dauguma išrinkta 14 darbų, kurie spalio 5 d. buvo eksponuojami Vilniaus pramogų centre Adventica. Piešinių autoriai apdovanoti atminimo dovanėlėmis, o mokytojams įteikti padėkos raštai. Ačiū tiek mokytojams, tiek mokiniams, kurie noriai ir aktyviai dalyvavo disleksijos pažinimo savaitės veiklose.

___________________________

Įrašo autorius:
Olga Kaziukevičienė
logopedė