Aktualijos

AR MINĖJAI PI DIENĄ?

   Daugelis nustemba išgirdę šį klausimą. Nejaugi yra diena kalendoriuje, skirta šiai matematinei konstantai. Atsakymas: „ Taip“. Kovo 14d. - matematikams žinoma šventė - PI diena (Kovo 14 – 3,14). Daugeliui žinoma PI reikšmė yra 3,14, tačiau mokslininkai ją tikslino daugiau nei milijardu ženklų. Matematikai sako, kad skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli PI reikšmė.

   Šiemet gimnazijoje minėdami PI dieną pirmiausiai norėjome atkreipti mokinių dėmesį į  matematikos svarbą gyvenime. Be to, šios dienos minėjimas  yra viena iš tarptautinio Erasmus+ projekto „STEAM i Steam Work“ veiklų. Kitų šalių – partnerių komandos bei mokyklos  nariai irgi išradingai, kūrybiškai pažymėjo šią dieną.

   Organizavome integruotas matematikos, dailės, anglų kalbos ir fizikos pamokas. Kiekvieno mokytojo tikslas buvo pažvelgti į konstantą PI per savo dalyko prizmę. Anglų kalbos pamokoje mokiniai gavo PI žodžių iššūkį: ant pyrago formos lapų (nes angliškai ši konstanta tariama PAI - PYRAGAS)  ieškojo ir rašė žodžius, prasidedančius raidėmis PI. Dailės pamokoje kūrė aplikacijas iš apskritimų, nes PI  reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. O per matematikos pamoką visi skaičiavo mokykloje esančių apvalių daiktų PI reikšmę. Fizikos pamokoje prisiminė garsųjį mokslo genijų A.Einšteiną, kurio gimtadienis - kovo 14 diena.

   Visi mokinių darbai dienos pabaigoje papuošė stendą pirmame gimnazijos aukšte. Stendą puošė ir mūsų būsimų pirmokėlių iš įvairiausių medžiagų pagamintos PI raidelės .Ačiū mažiesiems ir jų mokytojai.

    Mokiniai, švęsdami PI dieną, įsitikino, kad matematika gali būti linksma ir žaisminga.

___________________________

Emilija Zuzienė Įrašo autorius:
Emilija Zuzienė
anglų kalbos mokytoja