Aktualijos

RAŠYTOJŲ GYVENIMO TAKAIS

    Lapkričio 8 dieną mūsų gimnazijos vyriausieji - dvyliktokai - apsilankė įžymaus lietuvių rašytojo Vinco Mykolaičio – Putino namuose, įsikūrusiuose Vilniuje, Tauro gatvėje. Viešnagės metu mokiniai apžiūrėjo autentišką svetainės, darbo kabineto, miegamojo aplinką, spėjo daiktų,  kuriais naudojosi rašytojas, paskirtį. Gidė įdomiai pasakojo apie  rašytojo ir kunigo vaikystę, studijų  metus, apie vedybas, sukėlusias to meto visuomenėje sensaciją. Sužinota įdomių faktų  apie Putino asmenybę: rašytojas  buvo daltonikas, nors labai gražiai piešė; jau šešiolikos metų svajojo būti Maironiu; nors mėgo vienatvę, tačiau jo butas buvo atviras visiems, kam reikėjo pagalbos; labai nemėgo vairuoti, todėl jo augintinis, tik įgijęs vairavimo teises, privalėjo vežioti rašytoją. Dvyliktokai turėjo puikią galimybę pamatyti ir pirmąsias ,,Sakalo‘‘ leidyklos išleistas Putino knygas, ir pirmąjį trimis atskiromis knygomis išleistą romaną ,,Altorių šešėly“. Visgi įdomiausias leidinys pasirodė ta pati, tik išleista Brailio raštu knyga ,,Altorių šešėly“: ją buvo įdomu liesti,  norėjosi suprasti, ką jaučia aklieji, skaitydami romaną.

    Dvyliktokai jau ne pirmą kartą tęsia pažintį su rašytojais kitoje, ne gimnazijos aplinkoje. Jie jau yra aplankę V.Krėvės gimtinę Subartonis, Vaižganto, Maironio namus Kaune, S.Nėries muziejų Palemone. Kiekvienąkart dalindamiesi patirtais įspūdžiais, dvyliktokai vieningai prieina išvadą: ir didieji rašytojai buvo labai žemiški žmonės. Kaip ir kiekvienas žmogus, kartais jie suklupdavo, suklysdavo, bet taip pat mokydavosi iš savo klaidų ir darydavo gražius darbus, teikiančius kitiems didelį džiaugsmą ir pasigėrėjimą.

___________________________

Įrašo autorius:
Irena Blažukonienė
lietuvių kalbos mokytoja