Aktualijos

PIRMOKAI KEPA DUONĄ

     Lapkričio 21 ir 25 dienomis pirmokai, pasinaudodami Kultūros paso paslauga, vyko į edukacinę išvyką „Dzūkiškos duonos kepimas“. Užsiėmimas vyko etnografinėje „Dalgedų sodyboje“ Trakų rajone, kur yra įkurtas namas – muziejus, o jame surinkti senoviniai rakandai, pastatyta duonkepė krosnis. 

    Muziejuje vaikai jau iš paruoštos tešlos savo rankelėmis formavo duonos kepalėlius. Stebėjo, kaip paruošiama krosnis kepimui, kaip pašaunami duonos kepaliukai kepimui.  

    Kol kepė duona, vaikai mokėsi atpažinti grūdines kultūras, iš kurių kepama duona. Sodybos šeimininkė įdomiai papasakojo apie duonos kelią nuo sėjos iki tešlos užminkymo. Supažindino su senoviniais rakandais, kuriais buvo pjaunami, kuliami, malami grūdai. Visi pirmokai turėjo galimybę pabandyti malti rugius senovinėmis akmeninėmis girnomis.  

    Visi grįžome namo pilni įspūdžių ir nešini kvepiančiu duonos kepalėliu, kuriuo skubėjome pavaišinti namiškius.

___________________________

Įrašo autorius:
Renata Petrovskienė
pradinių klasių mokytoja