,,O KAS GI TU ESI, TĖVYNE, JEI NE MES...“

Lietingą vasario 21 dienos rytą Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 3a klasės mokiniai išskubėjo į edukacinę-pažintinę išvyką į Eišiškių vaikų biblioteką. Bibliotekos darbuotoja Rita Dovsevičienė mus maloniai sutiko, priėmė ir paaiškino, kaip naudotis biblioteka, supažindino su knygų skolinimosi taisyklėmis. Vaikai susidomėję apžiūrėjo knygeles, jas pavartė. Sužinojo ir pamatė, kad knygos, kaip ir gimnazijos bibliotekoje, sudėliotos pagal vaikų amžių – klases. Bibliotekos darbuotojos pasiūlė kitą kartą į biblioteką atsivesti ir tėvelius, ir įsigijus skaitytojo kortelę, patiems išsirinkti knygeles.

Vėliau apžiūrėjome bibliotekoje eksponuojamą parodą ,,O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes...“, skirtą Vasario 16–ajai. Vaikų laukė edukacinė – kūrybinė valandėlė, skirta Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - paminėti. Trečiokai, dirbdami grupėse, papuošė „medžius“ Lietuvos vėliavos spalvų lapais, gražiausiais žodžiais apie Lietuvą ir gamtos vaizdų paveikslėliais.  Pabaigę  pristatė savo plakatus, pasidžiaugė gražiais darbeliais ir ,žinoma, gavo dovanų - po penalą su rašikliu, knygų skirtuką ir saldainį.

Atsisveikinę, bet pažadėję sugrįžti, linksmi grįžome į gimnaziją. Buvo smagu ir šilta.

Vitalija Voronovič
pradinių klasių mokytoja