Aktualijos

IŠVARĖME ŽIEMĄ...

   Užgavėnės - žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Ši šventė žavi liaudišku humoru ir kūrybingumu. Etninės kultūros puoselėjimas - prioritetinė mūsų gimnazijos  sritis, taigi  Užgavėnes švenčiame kasmet. Tiesa, šiemet  šią šventę paminėjome  labai santūriai.

   Kovo 1 dieną persirengėliai (1-8 kl.mokiniai), pasipuošę kaukėmis, lydimi lietuvių liaudies  muzikos, susirinko mokyklos kiemelyje. Šventei vadovavo Ragana ir Čigonė, joms padėjo raganaitės, svečiavosi Daktaras ir Giltinė, tarpusavy varžėsi amžini priešai - Lašininis ir Kanapinis. Padainavę, išklausę visų šventės veikėjų kalbų, išbandę jėgas virvės traukime, Kanapiniui nugalėjus Lašininį ir Raganai džiaugsmingai pranešus apie sugrįžtantį pavasarį, sudeginome Morę, o kartu ir susikaupusį blogį. Vaišinomės skaniais gaspadinių iškeptais blynais.

   Dėkoju mokytojoms Linutei ir Vidai už nuostabią Morę ir blynus, Jadvygai - už smagią muziką, o visiems šventės dalyviams už aktyvų dalyvavimą.

___________________________

Rimutė Šiškevičienė Įrašo autorius:
Rimutė Šiškevičienė
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja