Aktualijos

STEAM GAMTOS PAMOKA „SAULĖS IR MĖNULIO UŽTEMIMAS“

   Tie, kas dar nežino, kodėl būna Saulės ir Mėnulio užtemimai, gali kreiptis į mūsų gimnazijos šeštokus, nes jie tikrai sugebės Jums paaiškinti. Kodėl? O todėl, kad per gamtos pamoką jie šiuos gamtos reiškinius pažino ne tik iš vadovėlio, bet ir patys modeliavo Saulės ir Mėnulio užtemimus. Prieš tai jie išsiaiškino, kas yra šešėlis. Naudodamiesi anksčiau įgytomis žiniomis apie šviesos atspindį ir šviesos praleidimą, nurodė, kad neskaidrūs kūnai šviesos nepraleidžia, bet atspindi, o skaidrūs kūnai – šviesą praleidžia. Vėliau savo hipotezes patikrino, ir jų spėjimai pasitvirtino. Tik neskaidrūs kūnai turi šešėlius, nes nepraleidžia šviesos, o už jų susidaro erdvė, į kurią nepatenka šviesa. Tai ir yra šešėlis. Žemė ir Mėnulis yra neskaidrūs kūnai, todėl irgi turi šešėlius. Kai Mėnulis patenka į Žemės šešėlį, būna Mėnulio užtemimas, o Kai Mėnulio šešėlis krenta ant Žemės, toje Žemės vietoje žmonės stebi Saulės užtemimą.

  Mokymasis tyrinėjant ne tik smagus, bet ir prasmingas.

___________________________

Įrašo autorius:
Teresa Beržanska
biologijos mokytoja