Aktualijos

V RAJONINĖ GAMTAMOKSLINĖ KONFERENCIJA „TYRINĖJIMU GRĮSTAS MOKYMASIS”

Šių metų balandžio 29 dieną Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko V rajoninė gamtamokslinė konferencija “Tyrinėjimu grįstas  mokymasis“.

   Į konferenciją atvyko 43 mokiniai ir jų mokytojai iš Šalčininkų rajono gimnazijų: Šalčininkų Jano Sniadeckio, Lietuvos tūkstantmečio, Eišiškių, Eišiškių Stanislovo Rapolionio, Kalesninkų Liudviko Narbuto, Butrimonių  Anos Krepštul, Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio ir Dainavos pagrindinės mokyklos. Visi užsiregistravę konferencijos nariai gavo simbolinė dovaną – tušinuką su užrašų „Eišiškių Stanislovo Rapolionio Gimnazija“.

   Konferencijos dalyvius pasveikino Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktorė Danuta Zuzo ir garbingas renginio svečias Šalčininkų r. savivaldybės administracijos mero padėjėjas Valdemar Sliževskij. Daina susirinkusiuosius pasveikino  gimnazijos solistė abiturientė Patricija Miliun.

    Vėliau konferencijos dalyviai išklausė du pranešimus. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Aleksandra Sinkevič   pristatė pranešimą: „Brandos darbo rengimas“, o Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Teresa Beržanska pristatė pranešimą: „Pamoka – mokymosi ir ugdymosi proceso dalis“.

   Po pranešimų mokiniai susiskirstė į šešias  komandas. Komandos, sudarytos iš skirtingų gimnazijų mokinių, dalyvavo konkursiniame STEAM žaidime „Mes žinome“, kuris buvo sukurtas vykdant Erasmus+ „STEAM i STEAM work“ projektą. Žaidimas komandose leido mokiniams geriau pažinti vienam kitą, patobulinti komandinio darbo įgūdžius, pakartoti bei pagilinti savo gamtamokslines ir tautosakos žinias. Prizinių vietų komandų nariai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.

   Po pietų gimnazijos aktų salėje prasidėjo mokinių tiriamųjų darbų pristatymas. Šiais metais  konferencijoje pristatyta  19  tiriamųjų darbų, kurių temos labai plataus spektro: „Bakterijų paplitimas ant daiktų paviršiaus“, „Kraujospūdžio, pulso ir deguonies kiekio organizme priklausomybė nuo fizinio aktyvumo įvairiose amžiaus grupėse“, „Detergentų įtakos vandens augalams tyrimas“,  „Sunkiųjų metalų įtakos sėklų dygimui tyrimas“, „Dirvožemio druskingumo įtakos sėklų dygimui ir augimui tyrimas“, „Dirvožemio tipo įtakos sėklų dygimui ir augimui tyrimas“, „SO2 (sieros IV oksido) dujų nustatymas įvairiuose džiovintuose vaisiuose ir uogose kokybinės analizės  metodu“, „Maisto produktų kokybės įvertinimas“, "Apie arbatą", “Cukraus kiekio  nustatymas Šalčininkų m. parduotuvių  vaisiuose ir daržovėse”, „Mikrobangomis paveikto vandens įtaka pipirinės sėklų dygimui ir daigų augimui“, „Rūgščiųjų kritulių įtaka žiotelių varstymuisi“, „Gazuotų gėrimų įtaka sėklų dygimui“, „Krakmolo grūdelių nustatymas augalinės kilmės produktuose, jų dažymas ir mikroskopavimas“.

   Mūsų gimnazijos 8, IG ir IIG klasių mokinių komanda pristatė vykdomo biologijos, chemijos, lietuvių kalbos, anglų kalbos ir IT integruoto LETA inicijuoto tarptautinio projekto „Sėklos – organinių medžiagų sandėlis“ 3 potemių („Kultūrinių augalų sėklų organinė cheminė sudėtis“, „Sėklose sukauptų organinių medžiagų reikšmė“, „Sėklose sukauptų organinių medžiagų kiekis ir daigų augimas“) 5 tyrimus. Tyrimų rezultatus pristatė ne tik įprasta pranešimo forma, bet ir STEAM kūrybiniais darbeliais.

    Tyrimus  atlikę ir pristatę mokiniai  bei juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštais.

     Labai džiaugiamės, kad  Šalčininkų krašto mokiniai domisi gamtos mokslais,  geba  atlikti tyrimus, juos aprašyti bei pristatyti bendruomenei.

___________________________

Įrašo autorius:
Teresa Beržanska
biologijos mokytoja