MOKINIŲ PIEŠINIŲ KONKURSO „TAUTINĖS TAPATYBĖS ŽENKLAI“ LAUREATŲ DARBŲ PARODA

2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas  paskelbė karaimų metais Lietuvoje. Karaimų tautinę bendruomenę sudaro tik apie 200 žmonių. Lietuvoje karaimai gyvena jau  625 metus. Atvykę su Vytautu Didžiuoju iš Krymo pusiasalio, pirmiausiai apsigyveno Trakuose, pasižymėjo kaip drąsūs ir ištikimi kariai. Per visą šį laikotarpį sugebėjo išsaugoti ir puoselėti savo kultūrą.

LR Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė inicijavo nacionalinį mokinių piešinių konkursą  „Tautinės tapatybės ženklai“, skirtą Lietuvos karaimų metams. Spalio 11 dieną Seimo II rūmų galerijoje vyko konkurso dalyvių darbų parodos pristatymo ir laureatų apdovanojimo renginys. Džiugu, kad parodoje galima pamatyti ir mūsų gimnazijos mokinių piešinius. Ramunė Kurilaitė, Gerda Verseckaitė, Gabriela Novikevičiūtė, Živilė Kulpovič, Aistė Malinovska  ir Kotryna Sobolevskaja savo piešiniuose pavaizdavo tautiniais drabužiais pasipuošusias karaimes, Trakų pilį, Karaimų gatvę  ir maldos namus kenesą. Ir, žinoma, beveik visuose piešiniuose karaimų nacionalinis patiekalas – kibinai.   Dominyka Kaziukevičiūtė tapo savo amžiaus grupės laureate, o Austėja Unučekaitė buvo apdovanota už karaimų legendos interpretaciją. Šaunuolės merginos!

Jadvyga Sinkevič
Muzikos ir dailės mokytoja