Aktualijos

KETVIRTOKAI RIŠO JUOSTAS DARGUŽIŲ AMATŲ CENTRE

     Lapkričio 17 d. ketvirtokai vyko į Dargužių amatų centrą. Ten, pasinaudodami Kultūros paso paslauga, iš siūlų rišo juostas. Edukatorė papasakojo, kaip juostas rišdavo ir ausdavo seneliai anksčiau, kokiais tikslais  juostas buityje naudojo. Tada mokinius pakvietė išbandyti juostų rišimo amato. Veiklos  pradžia pasirodė visai nelengva, nes reikėjo suprasti, kaip siūlus narstyti, skirti dešinę pusę nuo kairės, o siūlai tarp pirštų painiojosi. Juostą surišti prireikė  laiko,  kantrybės ir mokytojų pagalbos.

     Surišus juostas, amatų centro direktorė pakvietė mokinius apžiūrėti amatų centre esančias kitas dirbtuves. Ketvirtokai pamatė krosnį, kurioje kepamos dzūkiškos babkos, grikiniai blynai ant kopūsto lapo, sūrių spaudimo aparatą, ledų gaminimo mašiną. Taip pat apžiūrėjo lino kelio eksponatus, puodžių dirbtuves.

      Amatų centro parduotuvėlėje galėjo įsigyti amatininkų dirbinių. Dar... buvo įdomu paragauti džiovintų svirplių! Dargužiuose yra svirplių auginimo ūkis.

     Ketvirtokai nusprendė, kad pavasarį atvyks gal ledų gaminti, gal duonelės išsikepti...

___________________________

Įrašo autorius:
Diana Andruškevičienė
pradinių klasių mokytoja