Aktualijos

1B KLASĖS MOKINIAI SPAUDĖ SŪRĮ DARGUŽIŲ AMATŲ CENTRE

     Lapkričio 30 d. 1b klasės mokiniai vyko į Dargužių amatų centrą. Ten, pasinaudodami Kultūros paso paslauga, dalyvavo edukacijoje : iš varškės spaudė sūrius. 

    Sūrininkė Dalytė parodė, kaip iš rauginto pieno pasigaminti varškę, kaip paruošti varškę sūrio spaudimui.  Kiekvienas pirmokas svėrė po 200 g paruoštos varškės,  dėjo į sūrmaišius, o tuomet -  sūrių slėgtuvę. Kol sūriai  buvo slėgtuvėje,  amatų centro vedėja Sigita papasakojo vaikams apie naminius gyvūnus, jų priežiūrą ir naudą žmogui. Mokiniai atliko kūrybinę užduotį: turėjo nuspalvinti karvutę, kuri duoda jų norimo skonio pieną (bananinį, ledų, apelsinų ir kt.), Pirmokai  sugalvojo karvutei vardą.

     Suslėgtą sūrį vaikai patys išsiėmė  iš sūrmaišio, susipakavo, paragavo, ir dar  parsivežė  namo.

     Pirmokams veikla labai patiko. Pažadėjo atvykti  į Dargužių amatų centrą išsikepti mielinių bandelių su varške arba pasigaminti ledų.

___________________________

Įrašo autorius:
Renata Petrovskienė
pradinių klasių mokytoja