Renginiai

DISKUSIJA „NARBUTAI LIETUVOS ISTORIJOJE – LDK PILIEČIAI“

        Spalio 5 dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko paskaita-diskusija „Narbutai Lietuvos istorijoje – LDK piliečiai“, kurią vedė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantas Povilas Andrius Stepavičius, gerai susipažinęs bei toliau  tyrinėjantis LKD istoriją. Paskaitą-diskusiją moderavo vienas projekto „Gyvenu laisvai!“ iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

       Eišiškių „Versmės“ komanda pagilino savo žinias apie Narbutų šeimos giminę, susipažinome su šeimos genealoginiu medžiu nuo XV a. P. A. Stepavičius pristatė Narbutų giminės herbus, pasakojo, kurias žemes valdė, kalbėjo apie žymiausius Narbutų giminės atstovus. Mus  labiausiai domino Narbutų šeimos linija prasidedanti nuo Teodoro Narbuto. Kalbėjome, diskutavome apie Liudviko Narbuto asmenybę. Aiškinomės, kas turėjo įtakos jo vertybių formavimuisi, svarstėme,  kaip jaunimas reaguotų ir ką darytų, jei kiltų pavojus šiandienos valstybei.

      Laikas bendraujant su įdomiais žmonėmis prabėgo labai greitai. Buvo  įdomu. Tikimės gautą informaciją panaudoti kurdami filmą.

___________________________

Įrašo autorius:
Tatjana Sidorovič-Bartaševič
Geografijos ir istorijos mokytoja