Renginiai

ŽIEMOS ŠAUKTUVĖS

      Atiduodami pagarbą archajinei  tradicijai 5 klasės mokiniai, tapę ,,piemenėliais“, kartu su mokytojomis Jadvyga Sinkevič ir Laima Bandaleviče integruotos muzikos ir etninės kultūros pamokos metu  gimnazijos kiemelyje šventė Baltojo oželio dieną, arba žiemos šauktuves. Šaukdami ,,Oi, ožkele, tu baltoji, kokia tu graži /eisim apie baltą beržą, kad būt greit žiema...‘‘ tris kartus saulės kryptimi vedė aplink beržą ,,ožį‘‘, sakė prakalbas, dainavo apie oželį, žaidė žaidimus, skandavo ,,sniegas, sniegas‘‘ ir taip šaukė žiemą.

       Etnologų sudaryto lietuviškų švenčių kalendoriaus duomenimis Baltojo oželio diena minima po šv. Martyno, t.y. lapkričio 12-ąją. Ji buvo labai svarbi piemenėliams, nes tikėta, kad atliekant triukšmingas apeigas galima prišaukti žiemą, kai nebereikės ganyti, lauke šalti. Baltojo oželio diena - tai paskutinė rudens šventė, po kurios pradedama laukti žiemos.

___________________________

Įrašo autorius:
Laima Bandalevičė
lietuvių kalbos mokytoja