Aktualijos

PROTŲ MŪŠYJE „PROTONAUTAI“

Lapkričio 18 d. šeši mūsų gimnazijos mokiniai, - septintokai Olgerd Babkin ir Donatas Žemaitis, šeštokės Ugnė Kiriuškinaitė ir Karina Jotko bei penktokai Nortas Barutis ir Povilas Lebed - dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamame žinių patikrinimo ir mąstymo žaidime – protmūšyje, kuris vyko Vilniuje,Forum Palace „Galaxy“renginių salėje. Šiuo protmūšiu buvo siekiama pagerinti Lietuvos rekordą ir surinkti didžiausią skaičių dalyvių, vienu metu besivaržančių tarpusavyje. Pasiektą rekordą registravo agentūra„FACTUM“prie Lietuvos kultūros fondo.
Organizuodamas šį renginį, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras siekė atkreipti visuomenės narių, ypač jaunimo, dėmesį į sveikatos reikšmę, paskatinti juos domėtis ir rūpintis savo sveikata. Protmūšio dalyviai atsakinėjo į pačius įvairiausius klausimus apie sveikatą : iš medicinos istorijos, chemijos, mikrobiologijos bei anatomijos sričių , prisiminė sveikos gyvensenos principus. Žaidimo dalyviams filmuotus klausimus pateikė ir žymūs žmonės: Sveikatos apsaugos ministrėRimantė Šalaševičiūtė, Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas gydytojas chirurgasJuozas Pundzius, Lietuvos sportininkas galiūnasŽydrūnas Savickas, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentasEimantas Skrabulis, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose dirbantis gydytojas chirurgasVitalijus Sokolovas. Dalyviai atsakinėjo ir į aktoriaus bei improvizacijos mokytojoAndriaus Žebrausko, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorėsGražinos Sidorovienės, emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linija“direktoriausPauliaus Skruibio, viešosios įstaigos„Sveikas miestas“direktoriausManto Paulausko bei vieno iš pagrindinių renginio rėmėjųUAB „Maxima“prekybos vadovoNorberto Žiobosužduodamus klausimus.
Nors dalyvaujant 54 mokyklų komandoms mums nepavyko užimti prizinių vietų, tačiau laikomės olimpinio principo: “Svarbiausia dalyvauti!“ Pilni įspūdžių, pasisėmę patirties, įgiję žinių, sugrįžome pilni idėjų naujiems darbams.

Rima Česokienė, gimnazijos psichologė

{protonautai}