ŽEMĖS MENO FESTIVALIS „EIŠIŠKIŲ PILIAVIETĖJE SUSITINKA PRAEITIS IR ATEITIS“

Rugsėjo 15 dieną Eišiškių piliavietėje susirinko nemažas būrys mokinių iš Butrimonių Anos Krepštul, Eišiškių ir Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijų. Šis susitikimas buvo skirtas Europos paveldo dienoms. Šių metų Europos paveldo dienų tema: „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Eišiškių pilis Lietuvos metraščiuose minima nuo XIV am. Piliavietė įrengta beveik lygioje vietoje, keturkampė aikštelė iš visų pusių apjuosta 4 metrų aukščio pylimu. Piliavietė noriai lankoma jaunimo, čia rengiami piknikai, žiemą vaikai slidinėja nuo šlaitų ir net nesusimąsto, koks svarbus vaidmuo mūsų krašto istorijoje atliko šiai vietai.

Eišiškės, įsikūrusios svarbių kelių sankirtos vietoje, dažnai nukentėdavo nuo įvairių negandų, pilis ne kartą buvo sudeginta ir vėl atstatyta. Iki mūsų laikų išlikusi piliavietė - įspūdingas seniausių Lietuvos gynybinių įrenginių pavyzdys.

Norėdami įprasminti šią ypatingą vietą, nusprendėme pakviesti rajono mokinius į  Žemės meno festivalį  „Eišiškių piliavietėje susitinka praeitis ir ateitis“. Festivalio dalyviai,  naudodami tik gamtines medžiagas, kūrė žemės meno objektus. Kūrinių temos buvo siejamos su Lietuvos istorija, baltų kultūra.Nelabai palankus oras nesugadino kūrybinės nuotaikos. Buvo labai smagu.

Festivalį organizavo Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija. Projektą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie kultūros ministerijos.

Jadvyga Sinkevič
Muzikos ir dailės mokytoja