Aktualijos

IŠVYKA Į PLANETARIUMĄ

Gražią ir saulėtą spalio 27 dieną 3a ir 5 klasių mokiniai vyko į Vilniaus Universiteto planetariumą.
Planetariume mokiniai išklausė pasakojimą apie Saulės sistemos planetas. Sužinojo, kaip ir kada susiformavo Saulė ir planetos. Sėdėdami salėje po planetariumo kupolu, kur stebėjo rodomas planetas, sužinojo, kuo įdomi kiekviena planeta, kokie palydovai jas lydi. O kaip maloniai nustebo ir aikčiojo išvydę žvaigždėtą dangų, gaudė krintančias žvaigždes! Sužinojo, kur danguje ieškoti Grįžulo ratų, kur yra Šiaurinė žvaigždė. Mokiniai išgirdo legendą apie Andromedos žvaigždyno atsiradimą. Sužinojo, kad žmonės jau prieš tūkstančius metų domėjosi dangumi ir dangaus kūnais. Planetariumo koridoriuje galėjo pasižiūrėti dangaus kūnų, žvaigždžių ir žvaigždynų, planetų nuotraukas, paliesti mėnulio gaublį, apžiūrėti žvaigždėlapį ir teleskopus.
Išvyka paliko gražių įspūdžių ir suteikė astronominių žinių, paskatino atidžiau stebėti dangų ir pasijusti maža didelės Visatos dalele.

Diana Andruškevičienė, 3a klasės mokytoja

{isvyka_planetariumas}