Prevencinė veikla

OLWEUS PPP ĮGYVENDINIMAS

OPKUS PLANAS 2020-2021 m.m.

OPKUS PLANAS 2019-2020 m.m.

LAIŠKAS TĖVAMS

PATYČIŲ IR SMURTO PREVENCIJOS BEI INTERVENCIJOS VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS

OLWEUS PROGRAMOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO SISTEMOS (OPKUS) PLANAS

KOVAS - SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ‘2020

„Vaikų linija“ tęsia tradiciją  skelbdama kovo mėnesį Sąmoningumo didinimo mėnesiu  BE PATYČIŲ. Kviesdama visuomenę spręsti patyčių problemą ir siūlydama jos sprendimo būdus „Vaikų linija“ skatino visus, norinčius mažinti patyčių paplitimą, savo veiklomis ir idėjomis prisidėti prie šios iniciatyvos.

Mūsų gimnazija irgi neliko nuošaly. Šiais metais sąmoningumo didinimo mėnuo siūlė atkreipti didesnį dėmesį į virtualioje aplinkoje vykstančias patyčias ir kitokį žeminantį elgesį.

Paminėdama  Sąmoningumo didinimo mėnesį  BE PATYČIŲ,  kiekviena klasė sukūrė telefono ekraną plakate ir taip pademonstravo tinkamo bendravimo elektroninėje erdvėje pavyzdį, siekdama užkirsti kelią patyčioms, kurios vyksta realybėje, o vėliau persikelia ir migruoja socialiniuose tinkluose, virtualiuose žaidimuose ir programėlėse. Šie „ekranai“ puošė kiekvienos klasės duris.

Didelio populiarumo sulaukė ir milžiniškas mūsų pačių pagamintas „Messenger“ prie įėjimo į gimnaziją durų. Ten kiekvienas galėjo parašyti savo draugui ką nors gero! Tai ir rašė: „Tu nesi vienas“, „Eime kartu“, „Ačiū už padrąsinimą ir palaikymą“, „Tu man rūpi“ ... Tai tik kelios frazės, kurias parašė mokiniai ir mokytojai „Messenger“ programėlę imituojančioje lentoje.

Labai gaila, kad kovo 16 d. COVID-19 pandemija nutraukė mūsų veiklas. Bet mes jau visi žinojome, kokio elgesio virtualioje erdvėje tikisi iš mūsų mokiniai ir mokytojai ir stengėmės elgtis atsakingai.

KASMETINIO OLWEUS TYRIMO PRISTATYMAS

2019 m. lapkritį visi mūsų gimnazijos 3-10 klasių mokiniai dalyvavo kasmetinėje OLWEUS apklausoje apie patyčias. 2020 02 13 d. gimnazijos OPKUS veiką kuruojanti ir prižiūrinti instruktorė Jurgita Večerskienė  pristatė šio tyrimo rezultatus. Ta proga susirinko OLWEUS MSG vadovai bei OLWEUS koordinacinis komitetas. Džiaugiamės, kad nuo OLWEUS PPP diegimo pradžios, kuomet pirmą kartą dalyvavome šiame tyrime ir iki dabar  mūsų gimnazijoje patyčių lygis sumažėjo net 42 proc.!Vis daugiau mokinių supranta, kad tiesiog stebėti vykstančias patyčias yra blogai ir vis mažiau atsiranda norinčių tyčiotis iš nepatinkančio jiems asmens. Pusė apklaustųjų mokinių tvirtina, kad jų klasės vadovas padarė daug ir labai daug dėl to, kad klasėje nebūtų patyčių tarp mokinių. Tyrimas atskleidė ir spragas, kurias likviduoti turėsime visi kartu, kad ir toliau išdidžiai galėtumėme vadintis „OLWEUS MOKYKLA“.

OLWEUS SU ŠEIMA – DIDELĖ ŠVENTĖ GIMNAZIJOJE

Esame OLWEUS vardo mokykla. Didžiuojamės šiuo vardu! Ir nors patyčios nuolatos skverbiasi į mūsų gyvenimą ir kelią mums iššūkius, mes tikime, kad vieną dieną jų tiesiog neliks, nes tai rūpi visiems mūsų bendruomenės nariams.

Gegužės 16 d. mokiniai, tėvai ir mokytojai susirinkę nuo pat ryto gimnazijoje savo bendra veikla parodė, kad viskas, ką darome kartu, bendromis jėgomis, pavyksta geriausiai!

Pirmąją pamoką klasės vadovai vedė savo klasėse. Visų klasių tema bendra - „Šeima – didžiausia vertybė“, tačiau vedė klasės auklėtojos gyvai ir jausmingai, atsižvelgdamos į savo ir mokinių patirtis. Vėliau mokiniai pasiskirstė į 15 kūrybinių – edukacinių erdvių, kuriose kartu su tėvais galėjo šokti, gaminti, siūti, piešti, žaisti lietuvių ir anglų kalbų žaidimus, tenisą, stalo žaidimus ir netgi statyti makaronų tiltus! O vienoje erdvėje paaiškėjo, kas yra GIMNAZIJOS ILGAKASĖ! Taigi, tarp 1-4 klasių mergaičių ilgiausius plaukus mūsų gimnazijoje turi 3 klasės mokinė Ievutė Molis, o tarp 5-10 klasių – Gerda Buckutė. Sveikiname nugalėtojas!

Po visų edukacinių veiklų piešėme ant savo gimnazijos koridoriuose patiestų popieriaus lapų. Tema vėl jungė ir jauną, ir seną: „Visur gerai – namie geriausia“. Nors oras lauke buvo apniukęs ir žvarbus, viduje, skambant muzikai iš visiems piešiant, buvo šilta ir jauku!

Šventę vainikavo koncertas, kurį paruošė klasės vadovai ir mokiniai. Koncerto vedėjai, I G klasės mokiniai Nortas Barutis ir Irena Klimovičiūtė, gražiais žodžiais apie šeimą sujaudino ne vieno žmogaus širdį, o kiekviena klasė pademonstravo tai, ką moka geriausiai.

O kokie namai be vaišių stalo? Kiekvienas vaikas atnešė savo šeimos mėgstamiausią  skanėstą, o valgyklos darbuotojai padovanojo OLWEUS pyragą!

AČIŪ darbo grupei, kurį širdimi prisilietė prie šventės organizavimo: lietuvių kalbos mokytojai Laimai Bandalevičei, matematikos mokytojai Larisai Portnajai, pradinių klasių mokytojoms Virginijai Mikelevičienei ir Renatai Petrovskienei, technologijų mokytojai Linai Giedrienei, slaugytojai Ivonai Žemaitienei, socialinei pedagogei Tatjana Babkinai, visiems mokytojams, kurie ruošė kūrybines – edukacines veiklas.

Atnaujinta: 2020-10-26