Aktualijos

LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO DIENA

Eišiškėse žydai gyveno nuo pat viduramžių. Dar ir dabar yra išlikę jų pastatų, nors visa žydų bendruomenė buvo išnaikinta holokausto metu. Eišiškėse yra dvi kapavietės.
Praeitą savaitę sutvarkėme holokausto aukų kapavietę Eišiškėse.
Kasmet, minėdami žydų genocido dieną, mūsų gimnazistai dalyvauja įvairiose akcijose. Šiemet rugsėjo 23 d. nuvykome į Tuskulėnų memorialą, aplankėme parodą „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Muziejuje susipažinome su sovietmečio žudynių aukomis bei aplankėme bendrą kapavietę – kolumbariumą.
Po to nuvykome į Genocido aukų muziejų, kur aplankėme vidaus kalėjimą bei išgirdome pasakojimą apie 1944-1947 m. kalinių kelią iki Tuskulėnų kapavietės. Gidas papasakojo apie tai, kad šiame kalėjime buvo įvykdyta mirties bausmė
trims šimtams žydšaudžių, kurie karo metais vykdė holokaustą.
Ši išvyka buvo įdomi. Gimnazistai sužinojo, kaip buvo elgiamasi su kaliniais, kaip juos kankino ir, manau, ne vienas susimąstė apie tai, kad ir nuo jo priklauso, jog tokios istorijos niekada nepasikartotų.

Liudmila Jurgelevičienė, istorijos mokytoja metodininkė

{holokaustas}