Aktualijos

ANTROKAI “MATUOJASI” PROFESIJAS

     Dažnai vaikystėje vienas aktualiausių ir dažniausiai užduodamų klausimų yra „Kuo būsi užaugęs?“ Vaikų atsakymai būna įvairūs ir labai dažnai keičiasi. Šiuo metu profesinis ugdymas ne naujiena ir pradiniame ugdyme. Šią savaitę gimnazijos antrokai aplankė dvi mūsų artimiausioje aplinkoje įsikūrusias įmones. Gegužės 19 dieną burnos higienistė Dorota pakvietė į naujai įrengtą stomatologijos kabinetą “Šypsenų pasaulis”. Ji pasakojo, kas yra burnos higiena, aiškino, jog burnos higiena yra skirstoma į dvi dalis: profesionaliąją ir individualiąją. Parodė individualiosios burnos higienos priemones (tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėliai, įvairūs dantų šepetėliai). Antrokai bandė apnašas dažančias tabletes, kurios padeda įvertinti dantų išsivalymo kokybę. Susipažino su burnos higienos metu naudojamais instrumentais, su jais ant putpelių kiaušinių “piešė” širdutes. Ačiū Dorotai už kvietimą ir pamoką apie dantukų priežiūrą.

    Gegužės 23 d. lankėmės Emiliškių kaime įsikūrusioje įmonėje „Armplast“. Pagrindinė įmonės produkcija yra valtys, kateriai, motoriniai katamaranai, taip pat įmonėje gaminami įvairūs gaminiai iš stikloplastiko ir kitų kompozitų, skirtų automobilių pramonei, statybai, medicinos įrangai bei kitiems tikslams. Apie gamybos procesus mums įdomiai papasakojo ten dirbanti  K. Bulgakienė . Buvo įdomu pamatyti  gamybos procesą nuo pradžios iki galutinio rezultato, be to, vaikai turėjo galimybę „pavairuoti“ katerį. Esame dėkingi įmonės direktoriui ir K.Bulgakienei už įdomią pažintinę ekskursiją po įmonę.

___________________________

Įrašo autorius:
Virginija Mikelevičienė
pradinių klasių mokytoja