Renginiai

ĮTEIKTA STANISLOVO RAPOLIONIO PREMIJA

      Kaip ir kasmet, gegužės mėnesį, į Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnaziją sugužėjo nemažas būrys garbingų svečių. Gimnazijos salėje, kurią puošia bronzinis  Stanislovo  Rapolionio biustas, vyko Stanislovo Rapolionio premijos įteikimo ceremonija.

      Lietuvių raštijos pradininko Stanislovo Rapolionio (1485–1545) vardo premija – lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ skiriama premija. Tikslas - skatinti mokytojų, kultūros ir meno veikėjų literatūrinę veiklą, tautinį ugdymą, istorinės praeities studijavimą Rytų Lietuvoje. Ankstesniais metais premiją teikė Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie LR Vyriausybės. Pirmieji apdovanojimai vyko 2007 m. gegužės 11 d. per pirmąjį Rytų Lietuvos mokinių menų festivalį „Rytų Lietuvos žiedas“ Siemens arenoje. 2008 m. ceremonija vyko Vilniaus Kongresų rūmuose. Nuo 2010metų – Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje.

      Iškilmingai skambėjo gimnazijos himnas. Direktorė Danuta Zuzo, sveikindama susirinkusiuosius, pasidžiaugė, jog gimnazijai didelė garbė kasmet organizuoti šias iškilmes. Gražių emocijų šventei suteikė lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Laimos Bandalevičės ir muzikos mokytojos metodininkės Jadvygos Sinkevič paruošta literatūrinė – muzikinė kompozicija „Vaikai po lelijomis“ (dalyviai - 5-8,IGa kl. mokiniai).             

     Šventės iniciatorius švietimo draugijos ,,Rytas” pirmininkas Algimantas Masaitis paskelbė ir svarbiausią šių iškilmių momentą: Stanislovo Rapolionio premijos nominantu tapo rašytojas, žurnalistas Vytautas Valentinas Česnulis. Jo veiklą susirinkusiems pristatė „Vorutos“ laikraščio steigėjas Juozas Vercinkevičius. Apie Stanislovo Rapolionio, kitų iškilių Eišiškių krašto žmonių darbus ir palikimą bei jo išsaugojimą ateinančioms kartoms kalbėjo 2016 metų Stanislovo Rapolionio premijos laureatė, žurnalistė, Merkio aukštupio krašto bendruomenės pirmininkė Aurelija Arlauskienė. Kalbėjo bei savo eiles skaitė ir Eišiškių krašto poetas, dailininkas, 2007 m Stanislovo Rapolionio premijos laureatas Vytautas Dailidka.

      Nominantą pasveikinti atvyko  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, „Vorutos“ laikraščio steigėjas, leidėjas ir vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius, MRU docentas Gediminas Kazėnas ir kiti.

      Po šventės svečiai tradiciškai aplankė Stanislovo Rapolionio paminklą Gornostajiškių dvare.

___________________________

Įrašo autorius:
Danuta Zuzo
gimnazijos direktorė