Aktualijos

SVAJONIŲ KOMANDOS

    Šiais metais 10 Šalčininkų rajono mokyklų prisijungė prie projekto „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) vykdymo, kurį organizavo Britų taryba Lietuvoje kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Prie „Svajonių komandų“ bendruomenės prisijungė „Santarvės“ gimnazija, Jano Sniadeckio gimnazija, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazija, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Dieveniškių „Ryto“ gimnazija, Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija, Kalesninkų L.Narbuto gimnazija, Turgelių P.K.Bžostovskio gimnazija, Butrimonių Anos Krepštul gimnazija.

    Projekto „Svajonių komandos“ tikslas – per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystės įgūdžius, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Lietuvoje šis projektas yra vykdomas jau trečius metus veiklose aktyviai jau dalyvavo Klaipėdos regiono moksleiviai ir Visagino mokyklos.

    Šalčininkų pedagogai vasario mėnesį dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo kalbama apie neformalųjį ugdymą, ugdymą per sportą, mentorystę, komandos formavimą. Mokiniams buvo organizuojami mokymai nuotoliniu būdu per ZOOM, kur buvo kalbama apie lyderystę, emocinį intelektą. Birželio mėnesį vyko mokiniams Eišiškių laisvalaikio centre  ir mokytojams užsiėmimai kontaktiniu būdu. Mokytojai kaip vieną didžiausių projekto rezultatų įvardijo suvokimą, kad pedagogai turi leisti mokiniams klysti ir patiems priimti spendimus.

    Užsiėmimuose dalyvavę mokiniai teigia įgudę laisviau bendrauti, išmokę išgirsti kitas nuomones bei su jomis dirbti, pakeitę požiūrį į konkurenciją, pažinę vienas kitą, ėmę kitaip vertinti vertybes tiek sporte, tiek gyvenime ir pajutę pasitikėjimo savimi išaugimą bei gebėjimą sklandžiau dirbti komandoje.

___________________________

Įrašo autorius:
Tatjana Sidorovič-Bartaševič
Geografijos ir istorijos mokytoja