Aktualijos

PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA „KAS VASARĄ SU KAILINIAIS, O ŽIEMĄ SU MARŠKINIAIS?“

     Rugsėjo 28 d. antrokai nekantriai laukė pasaulio pažinimo pamokos, nes pamoka vyko ne klasėje, kaip įprastai, o gimnazijos kieme. Nors oras nebuvo saulėtas, bet nebuvo ir šalta. Tad patyrinėti medžius buvo smagu. Pamokos metu mokiniai mokėsi įvardinti pagrindines medžio dalis, aiškinosi jų paskirtį, pamatė lapų gysleles, sužinojo, kad medžiai kvėpuoja lapais, išsiaiškino,  kam reikalinga medžiui žievė, šaknys. Eidami nuo vieno medžio prie kito, iš lapų spalvos, formos bandė atpažinti ir įvardinti medžius. Lengviausiai atpažinome beržą, klevą ir ąžuoliukus, o neatpažinome liepos. Patyrinėjome liepos sėklytes, radome ir kaštono vaisių. Be to, antrokai pastebėjo, kad aplink gimnaziją daugiausia auga lapuočiai medžiai. Tačiau antrokai puikiai pažįsta spygliuočius medžius- eglę ir pušį, o kadagys nebuvo matytas.

     Pasaulio pažinimo pamokos laikas prabėgo žaibišku greičiu . Manau, pamoka gamtoje paskatins pamatyti  naujai tai, kas atrodo įprasta ir žinoma. Vienas mokinys sakė, kad tėveliams neleidžia kirsti medžių, kurie auga prie namų, nes tai mūsų planetos plaučiai.

___________________________

Įrašo autorius:
Diana Andruškevičienė
pradinių klasių mokytoja