SPOTISELF SKAITMENINĖS PROFESINĖS PLATFORMOS IŠBANDYMAS

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos IIG klasės mokiniai nemokamai sausio–vasario mėnesiais sėkmingai išbandė Spotiself skaitmeninę profesinio orientavimo platformą ir jos įrankius. Spotiself skaitmeninę profesinio orientavimo sistemą sukūrė Vilniaus universiteto mokslininkų ir psichologų komanda. Tai užduočių ir klausimynų rinkinys, skirtas atskleisti žmogaus stipriąsias puses ir padėti išsirinkti profesinę kryptį. Testą sudaro trys pagrindinės dalys: asmenybės bruožų klausimynas, pažintinių gebėjimų užduotys bei profesinių interesų klausimai. Visas testas sukurtas taip, kad asmeniui suteiktų kuo daugiau informacijos apie jį – jo gebėjimus, savybes bei norus. Labai džiaugiuosi, kad IIG mokiniai jau turi savo e.portfolio bei karjeros planą, kuris padės gegužės mėnesį priimti tinkamus sprendimus kuriant savo  III-IVG  klasių ugdymo planą.

Manau, kad tai labai reikalinga profesinio orientavimo priemonė, kuri padeda mokiniams ugdyti kritinį mąstymą bei priimti svarbius sprendimus rengiant individualų ugdymo planą, pasirenkant egzaminus ar studijų kryptį.

Tatjana Sidorovič-Bartaševič
Geografijos ir istorijos mokytoja